Aktuality prosinec 2022

V roce 2022 byl zrealizován za významné podpory Moravskoslezského kraje projekt "Automobil pro pečovatelskou službu". Pořídili jsme osobní automobil Škoda Fabia. Vzhledem k stále zvyšování potřebnosti pečovatelské služby jsou naše služby dostupné pro větší počet klientů.

Za poskytnutou podporu děkujeme! 

Aktuality listopad 2022

Vzácná návštěva z Hlučína 

Dne 16.11.2022 k nám zavítala vzácná návštěva z Odborného učiliště a Praktické školy z Hlučína. Celkem k nám přijelo 12 žáků z praktické školy v doprovodu pedagogů a paní asistentky, kteří přijeli navštívit své spolužáky a zjistit, co dělají po absolvování školy. Společně s našimi uživateli stacionáře jsme si užili krásné dopoledne-zpívali jsme, zdobili perníčky, vyrobili jsme si svíčky a popovídali jsme si. Ve správný čas nás čekala svačinka, káva a čaj. Čas nám velmi rychle utekl a my doufáme, že se v příštím roce sejdeme v Hlučíně. 😊😎 Více o Odborném učilišti a Praktické škole Hlučín na: www.ouhlucin.cz

Předvánoční výstava 2022

Ve dnech 18.-20.11.2022 jsme měli možnost být součástí krásné předvánoční výstavy pořádané pod záštitou Slezského svazu invalidů Kobeřice, na které jsme mohli veřejnosti ukázat, co všechno se ve stacionáři dá dělat. Za dobrovolný příspěvek si mohli návštěvníci výstavy odnést například perníčky či perníčkové svícny, svíčky ze včelího vosku nebo drobné ozdoby na stromeček. Děkujeme všem, kdo touto cestou přispěli na dobrou věc. ❤️✨

Aktuality říjen 2022 

Návštěva knihovny a společný oběd v Obecním domě v Kobeřicích

Uživatelé Denního stacionáře se vypravili do místní knihovny, kde pro nás byla připravena knihovnická lekce na téma "Společenské chování". Tímto chceme moc poděkovat našim milým knihovnicím za zajímavou a praktickou přednášku pro naše uživatele denního stacionáře. Po pečlivé přípravě jsme si šli naše poznatky ověřit v praxi do restaurace Obecního domu v Kobeřicích, kde na nás čekalo velké překvapení. Díky anonymnímu dárci jsme si mohli pochutnat na výborném obědě a to zcela zdarma. Byli jsme mile překvapeni a alespoň tímto způsobem Vám chceme srdečně poděkovat. 🥰🍛🍺 

Aktuality září 2022

Den obce Kobeřice

Dne 3.9.2022 proběhl Den obce Kobeřice jehož součástí byla i možnost navštívit prostory Spolkového domu, ve kterém se nachází denní stacionář Kobeřice a zázemí terénních sociálních služeb (pečovatelská služba a osobní asistence).  Občané Kobeřic i širokého okolí mohli během toho dne navštívit zajímavou výstavu, které se účastnila jedna z našich pečovatelek se svými výrobky. 


Aktuality duben 2022

Slavnostní otevřeni Spolkového domu 


Aktuality březen 2022

V dokumentech umístěna ke stažení a vyplnění Žádost o poskytnutí služby denního stacionáře

- prosíme všechny uchazeče o vyplnění a doručení na adresu organizace DomA - domácí asistence, Hlučínská 739, 747 27 KOBEŘICE


Aktuality 

V roce 2021 byly za významné podpory Moravskoslezského kraje pořízeny dva automobily: Osobní automobil pro pečovatelskou službu - Fort Transit CurierOsobní automobil pro osobní asistenci - Škoda Fabia. Za veškerou podporu děkujeme! 

Aktuality únor 2022

Doprava do/z Denního stacionáře

Zájemcům o využití nové sociální služby Denního stacionáře bude pro dopravu do/z stacionáře sloužit náš dodávkový automobil Ford Transit.

Automobil je speciálně upraven pro převoz vozíčkářů bez nutnosti přesunu na sedadlo. Uvnitř vozidla jsou kotvící pásy přizpůsobené osobám na invalidním vozíku.


Plánovaná registrace nové sociální služby

V polovině roku 2022 DomA - domácí asistence plánuje registraci a otevření žádané sociální služby Denní stacionář pro dvě skupiny klientů - Seniory a Osoby s různými druhy postižení. Již je sestavován pořadník pro zájemce. Více informací Vám poskytneme na uvedeném telefonním čísle.


Informace k partnerskému projektu obce Kobeřice

Modernizace bývalého obecního úřadu


Provoz pobočky v Kravařích

Oznamujeme znovu obnovení provozu naší kanceláře v Kravařích prozatím v omezeném režimu, a to každé pondělí od 14 do 17 hodin. 


Projekty 2020

V průběhu roku 2020 byly zrealizovány 2 projekty za významné podpory Moravskoslezského kraje - Vybavení kanceláře a Automobil pro pečovatelskou službu. Obzvláště díky druhému projektu jsou naše služby dostupnější a můžeme tak pomoci rychleji většímu počtu klientů.

Tímto velmi děkujeme za poskytnuté prostředky Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje a Obecnímu úřadu Kobeřice.

DĚKUJEME


Oznámení o omezení provozu kanceláře

Vestavba - poděkování Nadaci ČEZ

Tímto děkujeme Nadaci ČEZ za dar ve výši 90 000,- Kč díky kterému jsme mohli v roce 2020 zrealizovat vestavbu do našeho dodávkového automobilu. Díky nájezdové rampě a kotvícímu systému bezpečnostních pásů můžeme nyní prevážet imobilní klienty odkázané na invalidní vozík bez nutnosti přesunu a zajistit tak jejich maximální komfort.


Vznik kontaktního centra v Kravařích

Ve spolupráci s městem Kravaře bude DomA - domácí asistence otevírat kontaktní centrum, kde dvakrát týdně pracovníci rádi uvítají občany, kteří se nacházejí v tíživé sociální situaci, nebo se chtějí pouze informovat a zeptat na vše, co je o naší práci zajímá.

Tímto děkujeme za výbornou spolupráci se zástupci města Kravaře a věříme v její dlouhodobé trvání.


Setkání s panem farářem a povídání o pečování

Tímto zveme na veřejné setkání s panem farářem P.Mgr. Pawlicou, který poradí jak při péči myslet také na sebe a pečovat s radostí.

Realizace přednášky je podpořena v rámci Programu na podporu zdravého starnutí Moravskoslezským krajem a vznikla v rámci projektu Pečujeme o pečující.

Proškolení pracovníků

Za podpory Moravskoslezského kraje, proběhnou školení pracovníků organizace, díky kterým budou vědět jak lépe pomáhat klientům se kterými denně pracují.


Přednáška s obvodní lékařkou

Dne 25.6.2019 proběhla avizovaná přednáška s praktickou lékařkou MUDr. Gabrielou Brzeskovou. Vzhledem k zajímavosti tématu uvažujeme o opakování a následném dalším setkání s paní doktorkou.

Tuto přednášku v rámci projeku Pečujeme o pečující Programu na podporu zdravého starnutí spolufianncoval Moravskoslezský kraj.

Pozvánka na přednášku:

Jak Vám může Úřad práce pomoci s  finančním zajištěním při péči o osobu blízkou?

Zveme vás na další přednášku v rámci projektu Pečujeme o pečující, který je  spolufinancován Moravskoslezským krajem


ARTETERAPIE - umění pro zdraví

1. přednáška projektu Pečujeme o pečující - spolufinancován Moravskoslezským krajem


Realizovaný projekt v roce 2018/2019

domaciasistence@seznamcz
domastacionar@seznam.cz 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!